Ten Rengine Göre Saç Renkleri

Özellikle ünlülerin boyattığı saç renkleri trend olduğundan dolayı birçok kadın hemen soluğu kuaförde alıp aynı saç renginden istemektedirler veya bazen de kuaförlerin yanlışları yüzünden saçlar kadınlarda bir peruk gibi kendini göstermektedir. Bunun sebebi de uygulanan saç renginin ten rengine uyum sağlamamasıdır. Bu yanlışlara birçok kadın düşmektedir. Biz size doğru saç rengini nasıl seçeneğiniz konusunda yardım edeceğiz.

Soğuk ve sıcak olarak iki ana renk vardır. Beyaz tenliler yani soğuk ten’dir. Pembe rengin alt tonu mavi’dir ve bu tonlara sahip olan kişiler beyaz tenli dediklerimizdir.  Sıcak yani esmer ten rengi de sarıdır ve alt tonu da altın rengidir. Hatta kendi ten renginizi öğrenebilmek için evinizde ufak bir test yapabilirsiniz. Bir elinize altın alın diğerine de gümüş ve ikisini de teninize yaklaştırın. Ayna bakın hangisi size daha çok yakışacak. Şayet altın yakıştıysa o zaman ten renginiz sıcak demektir. Ama eğer ki gümüş daha çok yakıştıysa o zaman da soğuk ten rengine sahipsiniz demektir.

Kızıl, zencefil, tarçın, bakır, kumral ve kızıl tonları sıcak tenlinin rengidir desek de diğer renkleri de uygun gölgelerle kombine edildiğinde oldukça çok yakışacaktır. Çünkü bu tarz renklerde gölgelenmelerle birlikte soğuk veya sıcak ten rengi fark etmiyor. Kiraz, bal, buğday gibi tonlar ise soğuk ten için uygun olanlardır.

  • Koyu saç renkleri özellikle esmer ve koyu tenlilere çok yakışmaktadır.
  • Koyu kestane gibi zengin renkleri ise sarı çilt tenliler içinde uygun bir seçenek olabilir.
  • Açık ten renklerde ise hemen hemen her saç rengini kullanabilirler.
  • Çikolata kahve, bej nötr renkleri ise pembe ten rengine sahip olanlar yani sarışınlar için çok iyi bir seçimdir.

Leave a Reply