Saç Rengine Göre Makyaj Önerileri

Makyajınızın saç rengiyle uyumlu olması sizin daha mükemmel ve gösterişli bir görünüm yakalamanız için oldukça önemli. Aksi takdirde saçınızın muhteşem rengi de makyajınızda kaybolup gidecektir.  Şimdi saç renginizle uyumlu bir makyaj için püf noktalarını anlatayım sizlere.

Siyah saçlar:

Siyah saçlara sahip olanlar göz makyajlarına yoğunlaşmalarını öneririm. Gümüş, siyah veya gri göz farlarını kullanarak gözlerinize dumanlı bakışlar yaratıp muhteşem bakışlara sahip olabilirsiniz. Hatta buğulu göz makyajları da sizlere çok yakışacaktır.

Pembe rujları tercih ederek gözlerinizdeki gizemin önüne geçmemiş olursunuz.  Allık olarak da açık pembe tonları tercih etmenizi öneririm.

Sarı saçlar:

Açık tenli sarı saçlılar solgun bir görünüm elde etmemek için bronzlaştırıcı kullanmayı tercih edin. Çünkü açık olan teninizi föndotenler solgun gösterecektir.  Sarışınların vazgeçilmez rengi olan kahverengi kalem ve göz farlarının tonlarını hafif uygulayıp gölge yaptıklarında olağanüstü bir bakışa sahip olacaklardır. Vişne kırmızı rujunda dışındaki tüm kırmızı rujları rahatlıkla kullanabilirler ve pembe rujların her tonu sarışınlara çok yakışmaktadır.

Kızıl saçlar:

Kestane, kiremit, yeşil, bal, mürdüm ve kızıl kahve göz farı tonlarını diğer saç renklilere göre daha iyi yakışmaktadır ve çekiciliğini daha iyi ortaya çıkarabilirler.  Oldukça çekici olan kızıl saç rengine vişne çürüğü, pembe, toprak ve leylak rengi ruj daha hoş duracaktır.

Kahverengi saçlar:

Neredeyse tüm göz farı renkleri kahverengi saçlılara oldukça yakışmaktadır. Rimel seçimlerini ise kahverengi ve siyah tonlarında yana yapmalılar. Metalik göz farlarını da tercih edebilirler.

Leave a Reply