En Güzel Maşalı Saç Modelleri

Bayanlarda maşalı saçlar oldukça trend ve hemen hemen her yerde maşa yapılmış saçları görmemiz mümkün. Ama şu da var ki saçlara yapılan bu maşalar ne yazık ki uzun süre dayanmıyor ve açılma yapıyor. Her ne kadar saç spreyleri de kullanılsa bu durumu önlemek mümkün olmuyor, hele ki yazlarında. Oysaki kadınlara en çok da yaz ayında bukleli saçlar lazım oluyor.  Yaz demek tatil demek, düğün demek, davetler demek haksız mıyım şimdi bu mevsimde bayanlara maşalı saç lazım değil de ne zaman lazım olacak.

Dalgalı saçlar hem çok doğal hem de oldukça şık duruyor. Bu saç modellini günlük kullana bileceğiniz gibi nişan, düğün, mezuniyet gibi yerlerde de mükemmel bir şekilde kullanabilirsiniz.  Maşalı saç modellerinde ise hafif bukleler en çok tercih edilenler, çünkü bu modelleri günlük yaşamınızda oldukça rahat kullanabilirsiniz.

Maşalı saç modellerinin de bu kadar çok tercih edilmelerinin bir sebebi de maşa yapılmış saça istediğiniz modelli verebiliyorsunuz. Örneğin gündüz saçınıza maşa yaptınız ve gezmeye gittiniz ama akşam özel bir yere davetlisiniz. Yapmanız gereken gündüz yapılan maşanın üstünden tekrar geçerek saçlarınızı toplamanız. İsterseniz topuz yapın, isterseniz de yarım toplayın hepsi bu ve akşam ki davete ufak bir dokunuşla tamamen farklı bir görünüşle hazırsınız. Doğru tokalarla da oldukça hoş bir şekilde maşalı saçlarınızı süsleyebilirsiniz.  Çok farklı bir hava katacaktır saçlarınıza. Tek tarafa bırakılmış maşalı saçlarda çok havalı bir görünüme sahip oluyorlar, aklınızda bulunsun :))

Leave a Reply