Cildinizi Güzelleştirecek Basit Öneriler

Uzun geçen kış dolayısıyla ciltler kurumuş, yıpranmış olabilir. Yazın parlayan güneşde bu hasarın
üstüne ekleme yapacaktır ama bazı önerilerle cildinizin de güneş gibi parlaması tabi ki mümkün.

Cildinizi Güzelleştirecek Basit Öneriler

Yumurta Maskesi:

Cildin sıkılaşmasını sağlamak için yumurta maskesi en bilindik ve pratik yollardan biridir. Bir adet yumurtanın beyazını bembeyaz köpük olana kadar çırpın. Göz ve dudak çevreniz dâhil bütün cildinize elle ya da pamukla sürün kuruyana kadar 10/15 dakika bekleyin. Cildinizi ılık su ile durulayın maliyeti düşük kolay ve etkili bir yöntem.

Türk Kahvesi Maskesi:

Bu yöntem de çok kullanılan bir taktiktir hatta öyle ki bazı ünlüler de bunu kullanmaktadır. Türk kahvesi cildin parlak görünmesini sağlar. Ciltte bulunan siyah lekelerin giderilmesin de etkilidir.

Gelelim yapımına Türk kahvesini içiniz düzenli olarak kahve tüketimi sağlık için de faydalıdır aynı zaman da. Telvesini soğutalım sonra dairesel biçimde peeling yapın, krem gibi yüzünüze yayın. Bu şekil de 3-5 dakika bekleyin sonra durulayın.  Bu uygulama yaklaşık 6 hafta yapılabilir. Hafta da 2 ya 3 gün tarife uygun yapılmalı masaj yaparak yedirmek unutulmamalıdır.

Mısır (Darı) Tüketimi:

Sağlıklı ve doğal ürünler satan dükkanların favorilerinden biridir darı. Sağlıklı ve parlak cilt, saç, diş, göz ve tırnaklar için gerekli olan silisyum açısından son derece zengindir. Mısır tanelerinin arası sıktır tüketildiğin de cilt de sıklaşır ve gözeneklerde siyah nokta oluşumu önlenir.

Leave a Reply