Parfüm Kullanmanın Püf Noktaları

Uzmanlar parfüm hakkındaki zararları her ne kadar anlatsa da hiç birimiz parfümlerden vazgeçemiyoruz. Kuşkusuz herkes güzel ve etkileyici kokmak ister. Uzmanlar da zararlarını anlatırken hiç kimsenin vazgeçmeyeceğini bilirler ve parfümü cildimize değil kıyafetlere sıkmamızı tavsiye ediyorlar.

-Temiz ve kuru yere parfümünüzü sıkın.

-Parfüm kullanımında ilk ve çok önemli olan parfümün uygulanacağı yerin temiz olmasıdır.  Aksi takdirde parfümünüz ne kadar güzel kokarsa koksun pis yere uygulandığında güzel kokunun etkisi o an gitmiş olur.

-Banyo sonrası uygulanan parfümün kokusu daha kalıcı olmaktadır.

-Parfümden daha etkili jel veya krem kullanıyorsanız parfüm kokunuzu bastıracaktır. Bu nedenle jel veya kreminiz değiştirin.

-Vücudunuzu ne kadar iyi tanırsanız parfümünüzü de o denli doğru uygularsınız ve kokunuzun verimliliğini artırmış olursunuz.

-Özellikle eklemlerin arka kısımları parfüm kokuları için en uygun bölgelerdir.

-Parfümün kalıcılığını artıran bölgelerden birileri de kulak arkaları ve diz kapağı araları ve göğüs aralarıdır. Bu bölgelere uygulanan parfümler hem daha çok yayılmakta hemde daha kalıcı olmaktalar.

-Cilt tipinizi iyi bilin, çünkü parfüm seçiminde cilt tipiniz büyük rol oynamaktadır.

-Parfüm seçerken bir başka nokta da parfümün size yakışıp yakışmadığıdır. Nasıl kendinize kıyafet alırken yakışıp yakışmadığına dikkat ediyorsanız parfümde aynıdır.

-Parfüm denerken bileğinizin iç kısmına uygulayın ve bekleyin, fakat 3 den fazla parfüm kokusu denemeyin. Beklediğiniz bu sürede bileğinizi koklamadan kokusunu rahatça alabildiğini koku sizin için en uygun olanıdır.

-Son olarak da mutlaka parfümlerinizi serin ve karanlık yerlerde tuttun. Hatta buzdolapları oldukça uygundur.

Leave a Reply