İbrahim Saraçoğlu İltihaplı Sivilce Bitkisel Tedavisi

Birçok derde deva soğan kürü kanserden, prostan büyümesine, kilo vermekten, sivilcelere kadar sağlıklı ve masrafsız bir uygulamayı Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu tüm semptomlarını araştırdıktan sonra sizlerle paylaşmaya devam ediyor.

Herkesin evinde bulunan yemeklere özellikle tat vermesi açısından kullanılan yemeklik soğan, içeriği açısından tam bir şifa deposu. A-B ve C vitamini açısından zengin, iyot, fosfat, silis ve kükürttün yanı sıra antibiyotik görevi gören şifacı bir bitkidir.

Bunun yanı sıra bilimsel olarak yapılan araştırmalarda soğan tüketimi fazla olan ülkelerde kanser riskinin de az görüldüğü tespit edilmiş. O yüzden herkesin hastalanmayı beklemeden bu kürü düzenli olarak evlerinde hazırlayıp kullanmalarında fayda olacaktır.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu bir çok faydasının yanı sıra yüz ve sırtta çıkan hem psikolojik olarak hem de estetik olarak  rahatsızlık veren iltihabi sivilceler içinde kuru soğanın temizleme açısından iyi bir  antiseptik, iltihap kurutucu özelliği ile iyi bir antibiyotik etkisinin olduğunu bu iki özellikten dolayı sivilcelerin iyileşmesinde etkin bir çözüm olduğunu ifade etti.

Kuru soğan suyunun özellikle kabukları kuruyup çimlenmiş olmayan taze kabukları olan kuru soğanı tercih ederek, bu soğanı ortadan bölüp suyunu bir pamuk yardımı ile iltihabi sivilcelere sürmek sureti ile istenildiği kadar bekletildikten sonra duru su ile temizlenmesi ve bu uygulamayı bir gün ara vererek tekrar ettiğiniz takdirde iltihapların sinişip, sivilcelerinizin yok olacağını ifade etti.

Leave a Reply