Sarsılan İlişkiyi Onarmanın Yolları

 

Tartışmalar sıkça yaşadığımız bir durum. SSarsılan İlişkiyi Onarmanın Yollarıevgilimizle, eşimizle durmadan tartışırız. Tartışmak ilişkiyi sarsmaz. Ama tartışmanın türü, yapıldığı zaman, söylenen sözler ilişkiyi sarsabilir. Bunun için öncelikle tartışmalarımız yapıcı duruma getirmeliyiz. Bir de sarsılacak ilişkiyi onarmak var tabi. Bunun için de çeşitli önerilerim olacak, bana kulak verin beraber bunu başaralım.

Çok kızgın iken bir köşeye çekilmesini bilelim. İnsan kızgın oldu m gerçek yüzünü gösterir. Tüm kinini dışarı atar. Böyle yaparak sevdiğiniz insanı kırar kendinizden uzaklaştırırsınız. Bu tuzağa düşmeyin. Bunun yerine sakin ve derin nefes alın. Nefes almak beyne oksijen taşıyacak daha sağlıklı ve iyi düşünmenizi sağlayacaktır. Hatta yüzünüze boynunuza soğuk su ile masaj yapabilirsiniz. Bu sizi dinlendirecek ve sakinleştirecektir. Sonrasında ise size düşen yıkıntı haline getirdiğiniz ilişkiniz toparlamak olacaktır.

Düşünün, kimin haksız kimin haklı olduğundan çok sarf ediğiniz insana sarf ettiğiniz sözleri düşünün. Onun yerine kendinizi koyun. Ve onu anlamaya çalışın. Gerçekten haklı ise size düşen özür dilemek ve onun gönlünü almak olacaktır. Siz haklı iseniz sakince ve onu suçlamadan onunla konuşarak üzüldüğünüzü, kırıldığınızı ve bunları hak etmediğinizi güzel ve suçlayıcı olmayan bir dille sakince aktarmak olmalıdır. Suçlayıcı olursanız onu kızdırır daha çok tartışmaya neden olursunuz.

Tüm bunlar olurken kendinizi ve onu mutlu etmekten geri durmayın. Ona küçük hediyeler almayı bilin. Sevdiği etkinliklere onu çağırın. Beraber güzel bir vakit geçirme planlarını yapın.

Leave a Reply