Kıskanç Sevgili İle Baş Etme Yolları

Kıskançlık, dozuna göre değişen bir duygudur. Kıskançlık eğer aşırı ise bunaltıp zarar verebilir. Bunun haricinde çeşitli kıskançlık türleri vardır. Bugün bunlardan sevgili ile yaşanan kıskançlık sorunu ve çözüm önerileri ile ilgili konuşmak istiyorum sizlerle.

Kıskançlık, hepimizin genlerinde mevcut. İlk insanoğulları olan Habil ile kabil hikâyesinde bile buna rastlanılır. Zira çok eski ve köklü bir duygudur. Fazlası ve aşırısı zararlı olup oldukça yıkıcı etkilere neden olabiliyor. Bu yüzden kıskançlığın dozu epey önemlidir.

Sevgiliniz kıskanç ise ve bu sizi bunaltıyorsa bazı eyler yapmalısınız. Ondan önce eğer sevgilinizin kıskançlığı çok aşırı ise bazen size zarar vermesine neden oluyorsa ya da kendisi çok etkileniyorsa uzman bir psikologdan yardım isteyiniz. Zira yıkıcı etkiler ve zararlar oluşabilir. Bunu engellemek ve ilişkinizi, sevdiğiniz kişiyi korumak elinizde.

Normal sayılabilecek kıskançlıklar içinse şunları yapabilirsiniz.

Sevgilinizin kıskandığı durumları, kişileri saptayın ve siz daha fazla kıskanmaması için çeşitli önlemler alın. Örneğin onu huylandırmak yerine onu rahatlatın ve ona olan sevginizi, ilginizi belli edin. Bu onu daha güvende hissettirecek daha az kıskanmasını sağlayacaktır. Ayrıca aşırı kıskandığı kişileri ona anlatın ya da tanıştırın. Bunu yaparken aslında kıskanılacak bir durum olmadığını ona anlatmak için uğraşın. Bu sizi de onu da rahatlatacağı gibi sevginizi pekiştirecek daha az kıskanmaya neden olacaktır. Kıskanmanın çok az olanı sağlıklıdır. Önemli olan bu ince ayarda durabilmek.

Leave a Reply