Orgazm Olmanın Faydaları Nelerdir?

Çoğu kültürde ayıplanıp, yanlış bir izlenim olarak görüldüğünden cinsel yaşam, çevresel baskılar yüzünden hep arka plana atılarak, evliliklerde de utanç öğesi haline gelip özellikle kadınlar tarafından seks esnasında hiçbir zevk alınmayıp karşı tarafı memnun etmek için geliştirilmiş bir yöntem olarak görülmektedir. Nitekim bu durum kadınların orgazm olamamalarını ve onların partnerlerini memnun etmek adına yerine getirdikleri bir kadınlık görevi olarak adlandırmalarına neden olmaktadır. Ancak bilimsel bir gerçek vardır ki orgazm olmak, hem duygusal olarak, hem psikolojik olarak, hem de bedensel olarak oldukça faydalı bir aktivitedir. Öyle ki düzenli olarak orgazm olmak hastalığa yakalanma riskinizi bile minimuma indirmektedir. Orgazm olmak konusunda bilinçlenmek ve orgazm olmanın faydalarını öğrenmeniz adına yapılan araştırmaları maddeler halinde sizlerle paylaşıyoruz.

* Bağışıklık sistemini güçlendirir: Orgazm olmak vücudun bağışıklıklara karşı direnç kazanmasını sağlayarak, hastalıklara yakalanma riskini ortadan kaldırıyor.

* Yaşam kalitesini arttırır: Haftada en az iki kez orgazm olmak, kişiyi daha da gençleştirmekle kalmayıp, yaşam kalitesini de arttırıyor. İç huzura varmanızı sağlayarak, vücuda verilen bir ödül niteliğinde oluyor.

* Kansere yakalanma riskini azaltıyor: Yapılan birçok araştırmaya göre yaşamı boyunca düzenli olarak orgazm olan bireylerde kansere yakalanma riski yüzde 25 oranında azalıyor. Erkeklerde prostat kanseri, kadınlarda ise meme kanseri riski, orgazm olmayan bireylerde daha üst noktalarda bulunmakta.

* Cildi güzelleştiriyor: Düzenli orgazm steroid hormonunun salgılanmasına yardımcı olarak, kan akışını hızlandırıp cilde doğal bir güzellik sunuyor.

Leave a Reply