Prenses Saç Örgüsü Modelleri

Anne-kız ortak olarak kullanabileceğiniz prenses saç örgüsüyle eminim ki etrafınızdaki insanlar sizlere imrenerek bakacaktır :)) Şimdi prenseslerimizin saç boylarına uygun bu muhteşem saç örgüsünü anlatacağım sizlere.

ORTA BOYLU SAÇLAR İÇİN:

Bir bahçeniz varsa prensesiniz için çiçekten bir taç yapın. Ve yarım atkuyruğu olarak toplanan saçını çiçekten yaptığınız taçla süsleyin. Tabii ki prensesiniz çiçekleri seviyorsa.

Kısa Saçlar İçin Saç Modelleri ;

İlk olarak saçlarını ortadan veya yandan ayırın ve küçük lastik tokalarla düzenli olarak ve biraz gevşek toplayın. Şimdi ise lastiğin üst kısmından saç tutamlarında boşluklar açın ve lastiğin alt kısmında kalan saçları bu boşluktan düzgünce geçirin. Malum prenseslerimizin saçları çok ince veya düzdür ondan dolayı onu rahatsız etmeyecek şekilde kalan tüm saçını bu şekilde yapın.

Ara Boylu Saçlar İçin Saç Modelleri ;

Küçük prensesimizin gülen yüzünü ortaya çıkartın ve bir tokayla asimetrik bir topuz yapın.

Uzun Saçlar İçin Saç Modelleri ;

Şayet ki sizin prensesiniz süslü ise o zaman bu topuzdan çok hoşlanacaktır. Ve hatta bu topuzu Anne-kız olarak da kullanabilirsiniz. Asimetrik bir atkuyruğunu yapın ve süslü bir tokayla topuzu oluşturun.

Uzun Saçlar İçin Saç Modelleri ;

Rapunzel gibi uzun saçları olan prenseslerimizin üst kısmındaki saçından örgü yapılabilecek kadar tutam ayırın. Alt kısımda kalan saçları ise enseye yakın bir yerde toplayın. Saçını atkuyruğunu topladığınız yerin üstünde toplayın ve örgü yaparak topuz şekline getirin ve bir toka yardımıyla tutturun. Kalan saçını da örerek tokayı saklayın.

Tüm Prensesler İçin ;

Ortadan ayırdığınız saçları arkaya doğru ince ince toplayın ve çapraz olarak birbirlerine tutturun. Alt kısımda ise iki ayrı şekilde toplansın saçlar.

 

Leave a Reply