Güzelleştiren Cilt Bakımı Yöntemleri

Bir takım kimyasallarla üretilen kozmetik ürünlerle yapılan güzellik uygulamaları; ilerleyen dönemlerde ciltlerde sorunlara yol açabilmektedir.  Bu bakımdan bu tür ürünlerden uzak durup doğal yöntemlerle cildinizi güzelleştirmenizi tavsiye ederim.

Kozmetik ürünlerin içerisinde 800’den fazla kimyasal maddenin olduğu yapılan araştırmalara göre kesinlik kazanmıştır. Halk bu bilgileri öğrendikçe doğal yöntemlere eğilim daha çok artıyor. Evet, şimdi sizinle bazı doğal cildimizi güzelleştiren ipuçlarını anlatacağım.

Kırışıklıklar için kaysı yağı:

Kaysı yağı her cilt tipine uygunluğuyla oldukça çok faydalanılması gereken bir yağ.  Kaysı yağ çekirdeğinden elde ediliyor ve içerisinde bulunan A vitamini cilt üstünde etkisi de oldukça büyüktür. Kalsiyum, magnezyum, karotin ve betakataron gibi maddeleri de barındırdığından dolayı cildinizdeki kırışıklıklarınızı büyük ölçüde azaltır.  Evinizde mutlaka bulundurmanızı tavsiye ederim bu ürünü. Şayet cilt tipiniz kuru ise günde bir kez uygulayın bu yağı cildinize, eğer yağlı bir cilt tipiniz var ise o zaman hafta bir kez uygulamanız yeterli gelecektir.

Mükemmel bir güzelleştiricidir limon:

Yoğurt-limon maskesi:

Bir kahve fincanı yoğurdun içine 5 damla limon katın ve karıştırın. Dudaklarınıza ve gözlerinize değmeyecek şekilde sürün ve 15-20 dakika beklettin ve yıkayın. Bu maskeyi akşam yatmadan önce yüzünüzü temizleyip uygulayın.

Bal-yoğurt maskesi:

Pürüzsüz bir görünüm için mutlaka uygulanması gereken bir maskedir. Kuru ve çatlak ciltler için mükemmel bir maske. 2 tatlı kaşığı bal ve 2 çorba kaşığı ballı karıştırın ve kısık ateşte hafif ısıtın. Soğuyan maskeyi cildinize uygulayın ve 15-20 dakika bekleyin ve yıkayın

Leave a Reply