İbrahim Saraçoğlu Ağız Kuruluğu Tedavi Kürü

Ağız sağlığı insan hayatında önemli bir yer tutar. Hem sosyal olarak kişiyi etkilediği gibi hem de psikolojik olarakta önemli bir yeri vardır. Ağız sağlığı bazı hastalıklarında habercisi olması açısından dikkat edilmesi gerekir. Ağız kokusunda olduğu gibi ağız kuruluğu da bir hastalığın habercisi olabilir. Çünkü tükürük salgısı ağız yatağını nemli tutar ve bu sayede yemek yer yutkunur hatta dişler ve dil temizlenir. Yeterince tükürük oluşmaması durumun da ise ağızda kuruluk oluşur. Ağızdaki kuruluk bir hastalık değil kısa bir süre için oluşmuşsa bunun sebebi yediğiniz içtiğinizle ilgili olacaktır. Fakat ağız kuruluğu devam etmesi durumunda bir hastalıktan ziyade size bir rahatsızlığın sinyali olarak ortaya çıkacaktır.

Ağız kuruluğu eğer şeker hastalığından dolayı ise ilaç kullanmasına rağmen kan şekerini düşüremiyor ise Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu lahana kürünü tavsiye ediyor. Yapılacak şey açık alan tarımında yetişen lahananın dış yapraklarından 2 tanesini bir miktar su ile kısık ateşte 15 dakika kaynatıp ılıdıktan sonra suyunu bir hafta kullanması durumunda kan şekerini düşürecektir.

Eğer mevsimi lahana zamanı değilse, kesinlikle soğuk pres çörek otu yağını bir çay kaşığı alınması durumunda veya çörek otu tohumunu havanda ezip birkaç damla su damlatıp sabah akşam ilaç gibi içilmesi durumunda ağız kuruluğuna ve kan şekerinin düşürülmesine birebir gelecektir diye ifade ediyor.

Leave a Reply