Horlamayı Azaltmanın Yöntemleri Nelerdir

Bilindiği gibi artık horlama bir rahatsızlık olarak görülüyor. Konusunda deneyimli kişilerin açıklamaları ile belirtilen en önemli gelişim ise kişinin belirli yaşlarda küçülmesi gereken bademciklerinin büyük kalması sonucu kişilerin uyurken çıkardığı garip sesler olarak yorumlayabilmek mümkündür.

Bireyin uyurken çıkardığı horlama sesi ile gerekli oksijenin beyne aktarılması bir nevi önlenmiş olabilir, bu kastı aşmak için eğer bir horlama var ise uzmandan yardım almanız önemlidir. Özellikle çocukların boğaz ağrıları için birçok konuda rahatsızlık verebilen bu tür bademcik sorunları için kesinlikle bir uzmandan yardım almanız gerekmektedir. Uyku bozukluğu arasında görülen horlama ile ilgili olarak en can alıcı nokta ise uyku apnesi ismi verilen nefes kesilmesi sorunudur. Bu sorun gerçekten ciddi olarak kişinin yaşam standardını etkilemektedir.

Uzmanların tavsiyeleri ise kesinlikle horlayan kişilerin yan yatmaları şeklindedir. Ayrıca yatmadan önce yemek yeme alışkanlığınız var ise bunu bırakın. Aşırı derecede alkol ve sigara kullanımı da kişilerin bu tür rahatsızlıklar ile karşılaşmasına sebep olabilmektedir. Uyurken kendinize yüksek yastık seçmeniz ise önemle bildirilmektedir.

Leave a Reply