Ciltteki Sivilcelerden Kurtulmak İçin Maske Tarifleri

Sivilceleri Kurutmak İçin Hangi Maskeleri Kullanabiliriz?

Ergenlikten başlayarak ileri yaşlara kadar devam eden sivilceler kadın erkek bir çok kişinin şikayetçi olduğu bir sorundur. Yüzümüzde oluşan kızarık ve iltihaplı sivilceler görünüm olarak kötü olduğu için moralimizi bozmaya yetiyor. Şimdi sizlere bu sivilcelerden kurtulmak için neler yapabiliriz ve hangi maskeleri uygulayabiliriz bunları paylaşalım.

 

Sivilceleri Kurutmakta Etkili Portakal Kabuğu Maskesi

1 tatlı kaşığı kadar kabartma tozu 1 büyük boy portakalın kabuğu Portakalın kabuklarını krem kıvamına gelene kadar havanda ezelim ve içine kabartma tozunu ilave ederek iyice karıştıralım. Önceden temizlenmiş cildinize bu karışımı sürüp 15 dk beklettikten sonra ılık su ile durulayalım.

 

Ayva  Maskesi ile Sivilceleri Kurutun

1 tane olgunlaşmış ayva 2 yemek kaşığı kadar pudra Ayvayı akşamdan kaynatın ve sabaha kadar bekletin. Haşlanan ayvayı alıp iyice ezdikten sonra pudra ile karıştırarak krem haline getirin. Bu kremi yüzünüze sürdükten 5 dk sonra ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi 2 hafta boyunca her gün uygulayın.

 

Patates  ile sivilcelerden kurtulun

Her gün kabukları ile birlikte haşlayarak tüketeceğiniz 1 patates ile sivilce oluşumuna engel olmuş olursunuz. Çünkü patates sivilceleri içerden kurutuyor oluşma riskini azaltıyor.

 

Diş Macunu İle Sivilceleri Kurutun

İçerisinde floroid maddesi bulunduran diş macunu sivilcenizin kurumasını sağlar. Haftada 1 veya 2 defa sivilcelerinizin üzerine akşam yatarken diş macunu sürün. Sabah kalktığınızda duruma sizde hayret edeceksiniz.

Leave a Reply