En Güzel Şal Modelleri

Arkaya Serbest Bırakma Şal Modeli:

Arkaya serbest bırakma şal modelinde şal iki ucu eşit şekilde başa yerleştirilir. Yanlardan ve üstten iğnelenir. İki ucu arkaya doğru serbest bırakılır.

Boyundan Bağlama Şal Modeli:

Boyundan bağlama şal modelinde şal iki ucu eşit şekilde başa yerleştirilir. Yanlardan ve üstten iğnelenir. İki ucu arkada birleştirilir ve bağlanır.

Tek Asimetrik Şal Modeli:

Tek asimetrik şal modelinde şalın bir ucu uzun, bir ucu ondan daha kısa şekilde bırakılır. Yanlardan ve üstten iğnelenir. Şalın arka kısmı topuzun üstüne doğru katlanır. Şalın uzun ucu boyundan dolanarak ön tarafa getirilir. Katlanan arka kısmı açılır ve arkaya doğru ellerle düzeltilir.

Çift Asimetrik Şal Modeli:

Çift asimetrik şal modelinde şal iki ucu eşit şekilde başa yerleştirilir. Yanlardan, boyundan ve üstten iğnelenir. Şalın arka kısmı topuzun üstüne doğru katlanır. İki ucu arkaya doğru salınır. Sırasıyla iki uç boyundan dolanarak ön tarafa getirilir. Katlanan arka kısmı açılır ve arkaya doğru ellerle düzeltilir.

Dolama Şal Modeli:

Dolama şal modelinde şalın bir ucu uzun, bir ucu ondan daha kısa şekilde bırakılır. Boyundan, yanlardan ve üstten iğnelenir. Şalın uzun ucu kulağın yanından başın arka kısmına doğru dolanır. Yandan ve topuzun üstünden iğnelenir.

Çiftli Dolama Şal Modeli:

Çiftli dolama şal modelinde şal iki ucu eşit şekilde başa yerleştirilir. Yanlardan, boyundan ve üstten iğnelenir. Şalın iki ucu iki elle tutularak topuzun üstünde birleştirilerek tek elle tutulur. Boşta kalan elle topuzun üstünden iğnelenir.

Leave a Reply